Drukuj artykuł
housesepator Dobre Produktybread_active_right

Dobre Produkty

W tym dziale przedstawiamy polskie produktów najwyższej jakości. Trudno jest ustalić ich listę, gdyż naprawdę jest  bardzo  wiele znakomitych  polskich produktów regionalnych i tradycyjnych. Trzeba przyjąć jakieś kryteria, tak by móc wyróżnić te najlepsze. Za produkty regionalne i tradycyjne najwyższej jakości uważamy te produkty, które uzyskały już (lub są na zaawansowanym etapie uzyskiwania - wniosek przesłany przez MRiRW do Brukseli) oznaczenia europejskie:

 

 

 

 

Również system „Jakość Tradycja" stworzony i zarządzany przez PIPRiL i Związek Województw RP oraz notyfikowany w KE, jako krajowy system jakości żywności, gwarantuje konsumentom wysoką jakość i autentyczność produktów oraz daje im możliwość odtworzenia procesu wytwarzania i poznania składu i pochodzenia wszystkich surowców użytych do wyrobu produktu.

 

W końcu grudnia 2013 r. prawo do używania Znaku "Jakość Tradycja" posiadało 76 firm z 16 województw.

 

Za produkty najwyższej jakości przyjęliśmy również produkty, które otrzymały najwyższe odznaczenie - Perłę - w konkursie "Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów" i ich producenci prowadzą zarejestrowaną działalność gospodarczą.

 

Produkty można przeglądać wyszukując je na 3 sposoby:

 

  • województwami - klikając na dane województwo, można zanaleźć produkty związane z województwem bądź pochodzeniem geograficznym (ChNP, ChOG), bądź takie, które w tym województwie są wytwarzane,
  • kategoriami - klikając na kategorię, można zobaczyć listę produktów najwyższej jakości w danej kategorii,
  • znakami jakości - klikając na dany znak jakości, można zobaczyć listę produktów, które otrzymały znak jakości.

 

 

Zobacz także: