Drukuj artykuł
housesepator Producencisepator Lista producentów wg wojewodztwsepator Wielkopolskiesepator SemCo SGNiP Krystyna i Jerzy Justbread_active_right

SemCo SGNiP Krystyna i Jerzy Just

Uczestnictwo w systemach jakości:


PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ OD:

1990 r.

Województwo:

Wielkopolskie

Rodzaj działalności

 

Gospodarstwo specjalizuje się w uprawie i handlu w Polsce i za granicą roślinami zielarskimi, cebulami kwiatowymi, nasionami roślin oleistych, miłorzębu dwuklapowego oraz w produkcji olejów z wiesiołka, ogórecznika, zarodków pszenicy i pestki czarnej porzeczki.

 

Info o producencie

 

Specjalistyczne 50-hektarowe gospodarstwo prowadzone od 1990 r. Ma bazę produkcyjną wraz z magazynami w centralnej Polsce oraz laboratorium. Specjalizuje się w uprawie i handlu w Polsce i za granicą roślinami zielarskimi, cebulami kwiatowymi, nasionami roślin oleistych, miłorzębu dwuklapowego (Ginkgo biloba) oraz w produkcji olejów z wiesiołka, ogórecznika, zarodków pszenicy i pestki czarnej porzeczki. Tłoczy m.in. len, lniankę, konopie, ostropest. Olej rydzowy uzyskał certyfikat Gwarantowana Tradycyjna Specjalność. Zdobył także nagrodę „Perła 2005" w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów", natomiast olej lniany wielkopolski - „Perłę 2010".

 

Opis produktów

 

Wytwarzane są oleje z wiesiołka, ogórecznika, zarodków pszenicy i pestki czarnej porzeczki. Tłoczy len, lniankę, konopie, ostropest.

 

Nagradzane wyroby

 

Olej rydzowy zdobył nagrodę „Perła 2005" w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów".

Olej lniany wielkopolski zdobył „Perłę 2010".

 

Certyfikaty i nagrody

 

Olej rydzowy uzyskał certyfikat Gwarantowana Tradycyjna Specjalność.

 

Informacje o sprzedaży

 

Wiele sklepów rozprowadza oleje SemCo: www.semco.pl/index.php/lista-sklepow/9-sklepy/

 

Kontakt

 

ul. Spacerowa 75

Śmiłowo

64-500 Szamotuły k. Poznania

Tel.:/faks: (48 61) 292 07 16

501-556-466

info@semco.pl

www.semco.pl


Zdjęcia