Drukuj artykuł
housesepator Producencisepator Lista producentów wg branżsepator mięso i przetworysepator Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Baranówbread_active_right

Gminna Spółdzielnia „Samopomoc Chłopska” Baranów

Uczestnictwo w systemach jakości:


PROWADZI DZIAŁALNOŚĆ OD:

1948 r.

Województwo:

Lubelskie

Status prawny

 

Spółdzielnia.

 

Rodzaj działalności

 

Produkcja tradycyjnych wędlin bez udziału sztucznych konserwantów i polepszaczy. Prowadzenie restauracji „Nadwieprzanka".

 

Info o producencie

 

Powstała w 1948 r., rozwijając produkcję tradycyjnych wędlin, takich m.in. jak wpisane na Listę Produktów Tradycyjnych: szynka nadwieprzańska, polędwica nadwieprzańska, czy baleron nadwieprzański. Nazwa wyrobów pochodzi od również należącej do GS w Baranowie restauracji „Nadwieprzanka" i pobliskiej rzeki Wieprz. Od początku w masarni wykorzystywano tradycyjne receptury, a sposób wytwarzania wędlin był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Wędliny nadwieprzańskie są produkowane bez udziału sztucznych konserwantów i polepszaczy. Szynka nadwieprzańska otrzymała „Perłę 2009" w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów".

 

Nagradzane wyroby

 

Szynka nadwieprzańska otrzymała „Perłę 2009" w konkursie „Nasze Kulinarne Dziedzictwo - Smaki Regionów".

 

Certyfikaty i nagrody

 

Wpisane wyroby na Listę Produktów Tradycyjnych: szynka nadwieprzańska, polędwica nadwieprzańska, baleron nadwieprzański.

 

Kontakt

 

„Samopomoc Chłopska" GS Masarnia
ul Spółdzielcza 1
24-105 Baranów
Tel.: (81) 8834023
E-mail: biuro@gsbaranow.pl


Zdjęcia